Depilacja Laserem DIODOWYM

Depilacja Laserem DIODOWYM:

!!!HIT CENOWY! Trwała Depilacja Laserem Diodowym!!!

3 zabiegi zamiast 417zł tylko 259zł!

6 zabiegów zamiast 834zł tylko 439zł

10 zabiegów zamiast 1390zł – tylko 619zł!

 

Działanie lasera:

Szacuje się, że jej skuteczność sięga poziomu 98,8% i utrzymuje się około 1,5 roku po skończonej serii  (4-8  zabiegów)

Działanie lasera diodowego opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Powoduje ona pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory (fotoakceptory) znajdujące się w skórze. W przypadku epilacji fotoakceptorem, który absorbuje promieniowanie lasera jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz melanocytach naskórka. Melanina pochłania selektywnie energię, co prowadzi do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez naruszenia tkanek sąsiadujących. Laser diodowy emituje jednorodną falę o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę.

Ile zabiegów epilacji należy wykonać?

Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, gęstość mieszków włosowych, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych.

 

Co dzieje się z włosem po zabiegu epilacji laserem diodowym?

  1. W okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, cebulka włosa powoli obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. W kolejnych tygodniach włos odrasta bardzo nierównomiernie. Jest zredukowany o ok. 15-20% i ma o wiele delikatniejszą strukturę.
  2. Po zakończeniu całej terapii laserowej szacowana skuteczność jest na poziomie 98,8%. Co oznacza, że pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski.
  3. Po upływie ok. 18 miesięcy włosy zaczynają delikatnie odrastać. Nie powrócą jednak do stanu sprzed laseroterapii. Jest to idealny moment do przeprowadzenia 1-2 zabiegów utrwalających, aby utrzymać osiągnięty efekt.
  4. Systematyczne kontynuowanie terapii (przestrzeganie terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że efekty epilacji utrzymywać się będą od 8 do 12 miesięcy. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od następujących czynników zewnętrznych: zażywanie suplementów diety mających na celu wzmocnienie skóry, włosów i paznokci, przebyte choroby ogólnoustrojowe, zmiany hormonalne np. menopauza, ogólne osłabienie organizmu, przewlekła antybiotykoterapia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wykonać zabiegi utrwalające.