Najczęściej zadawane pytania do eksperta

Po jakim czasie widać efekty wykonując kriolipolizę oraz jak wygląda zabieg?

Efekt ostateczny uzyskujemy dopiero po 6 tygodniach po zabiegu kriolipolizy. Po tym czasie można również zabieg powtórzyć na tę partię ciała. Skuteczność usuwania tkanki tłuszczowej w okolizy zabiegowej wynosi około 24-30%. Zabieg trwa godzinę i jednocześnie możemy przyłożyć dwie głowice zassysające tkankę tłuszczową, dzięki czemu pozwala to klientowi zaoszczędzić sporo czasu. Na jednej wizycie możemy wykonać maksymalnie trzy różne partię, a więc na przykład: boczki, brzuch i uda.

 

Czy tkanka tłuszczowa poddawana kriolipolizie ulega rzeczywiście rozkładowi?

Tak, bowiem skuteczność tej metody udowodnili amerykańscy dermatolodzy Dietej Manstein i R. Rox Anderson. Następnie kriolipoliza została przebadana klinicznie i wprowadzona na rynek jako jedna z bezpieczniejszych form nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej.

 

Czy zabiegi depilacji IPL są bolesne?

Dla większości klientów zabiegi depilacji laserem nie są bolesne, ale odczuwalne. Laser posiada zamontowane pięciostopniowe chłodzenie, a więc istnieje możliwość dostosowania go do potrzeb klienta. W zasadzie nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, czy maści znieczulających chyba, że pacjent ma bardzo niski prób bólu i kruczoczarne owłosienie.

 

Czy zabieg kriolipolizy jest jest bezpieczny?

Miejsca poddawane kriolipolizie są wykonywane urządzeniem CRIOLPOL HT, które jest zaawansowanym urządzeniem w dziedzinie rozkładania tkanki tłuszczowej. Wysokiej jakości sprzęt posiada dokładny i kontrolowany pomiar schłodzenia ciała, a więc jest w pełni bezpieczny i skuteczny, bowiem nie doprowadza do niekontrolowanych odmrożeń ciała, jak to czasami bywa z sprzętem niskiej jakości.  Aby usunać tkankę tłuszczową, wcale nie jest trzeba schładzać ją do tempreatury minusowej. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ tkanka tłuszczowa schładzana do temparatury poniżej 5 stopni celsjusza jest poddawana apoptozy, czyli ulega rozkładowi. Jeżeli u klienta nie stwierdzono przeciwwskazań do zabiegu, wówczas zabieg jest w pełni bezpieczny.

 

Na czym polegają zabiegi liposukcji ultradźwiękowej?

Zabiegi wykonywane są specjalną głowicą wytwarzającą ultradźwięki, które wywołują rodzaj kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia.

 

Czy trzeba się odpowiednio przygotować do zabiegu?

Przed zabiegiem i dwie godziny po zabiegu nie należy spożywać ciężkostrawnych posiłków, aby dodatkowo nie obciążać pracy wątroby. Między zabiegami zalecane jest picie sporej ilości wody (około 2-3 litrów dziennie).

 

Czy poprzez zabieg kriolipolizy nie uszkodzę sobie innych tkanek czy skóry?

Udowodniono, że tkanka tłuszczowa jest wyjątkowo wrażliwa na działanie zimna, nie są natomiast już tak wrażliwe pozostałe tkanki jak skóra czy mieśnie i inne okolice przy wykonywanym zabiegu. Jeżeli sprzęt działa poprawnie i posiada monitornig kontroli wysokości temperatury i ją stabilizuje, wówczas nie ma możliwości uszkodzenia pozostałych sąsiadujących tkanek.

 

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby usunąć owłosienie całkowicie?

Bardzo różnie, zależy od miejsca występowania owłosienia, gęstości i rodzaju włosów oraz  ich ubarwienia. W większości przypadków wystarcza mniej więcej 5-6 zabiegów.

 

 Jak długo utrzymują się efekty po wykonaniu serii  zabiegów depilacji laserowej IPL?

Włoski zaczynają pojawiać się mniej więcej po pół roku od wykonania ostatniego zabiegu , a więc ważne jest, aby raz na pół roku wykonywać zabieg tzw. „przypominający”.

 

Możliwe jest usunięcie całkowite owłosienia metodą depilacji IPL?

Możliwe. Chociaż nie jest to konieczne, bowiem po serii zabiegów, nawet te pojedyncze włoski, które odrastają są tak rzadkie,  delikatne, mało widoczne i znacznie jaśnieją, tak  że często ich nie widać „gołym okiem”.

 

Zabieg usuwania tatuażu jest bolesny?

Jest nieprzyjemny, bolesny czasami bywa, jeżeli jest wykonywany w okolicach bardzo unerwionych i wrażliwych.  Nie mniej jednak można zażyczyć sobie znieczulenie w kremie, które uśmierza ból.

 

Ile zabiegów potrzebnych jest, aby usunąć całkowicie tatuaż?

Zależy to od odcienia tatuażu, mniej więcej 6 zabiegów.

 

Czy tatuaż kolorowy da się usunąć?

W zależności od tego, czy jest  wykonany ciemnymi, czy jasnymi barwnikami. Ciemne usuwają się najłatwiej i najszybciej, kolorowe wykonane jasnymi barwnikami  wymagają większej liczby zabiegów.

 

Czy zostają blizny po usuwaniu tatuaży?

U 90% klientów blizny nie występują, nie mniej jednak istnieje taka możliwość, tak więc warto po zabiegu smarować okolice poddawane strzałom lasera maścią przeciwdziałającą powstawaniu blizn.

 

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Ceny ustalane są indywidualnie po konsultacji z pacjentem, ponieważ wielkość i gęstość wykonania tatuaży jest bardzo zróżnicowana. Jeden zabieg średniej wielkości tatuażu wynosi około 200 zł.

 

Czy zabiegi depilacji laserowej IPL są bezpieczne?

Tak, jeżeli wszystkie przeciwwskazania zostały wykluczone.  Laser nie niszczy powierzchni skóry i jest neutralny dla otaczających ją tkanek, skonstruowany jest tak, aby wypalIć cebulkę włosa niszcząc przez to kanaliki mieszka włosowego.

 

Ile zabiegów liposukcji potrzebnych jest, aby osiągnąć widoczny efekt w obwodzie?

Odżywianie klienta i ilość przyjmowanych płynów w tym czasie ma wpływ na efekt, jednakże przy zachowaniu racjonalnych zasad żywienia, oraz spożywania dużych ilości płynów, już dwa tygodnie po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty.  Nie mnie jednak najbardziej optymalny  wynik uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów (około 5-7).

 

Czy wkładaka wewnątrzmaciczna (spiralka domaciczna) stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej?

To zależy jaki rodzaj wkładki. Generalnie wkładki składające się z elementów metalicznych są przeciwskazaniem i wówczas nie można wykonywać zabiegów liposukcji. Wynika to z faktu, iż fale ultradźwiękowe stosowane podczas zabiegu oddziałują na cały organizm, przez co zachodzi interakcja z metalem, która może objawiać się dyskomfortem, silnym bólem głowy lub bólem w okolicy implantu. Podsumowując, każdy chociaż najmniejszy kawałek metalu znajdujący się w ciele pacjenta (np. implant, gwóźdź, rozrusznik serca) stanowi przeciwskazanie i poddanie się zabiegom w tym przypadku może doprowadzić do dyskomfotu i komplikacji u pacjenta.

 

Na czym polega zabieg fotoodmładzania i w jaki sposób przyczynia się on do odmłodzenia skóry?

Jest to metoda regeneracji skóry za pomocą światła.  Pobudza komórki skóry właściwej do rozpoczęcia naturalnego procesu regeneracji oraz leczenia, przede wszystkim zaś do produkcji kolagenu. Dzięki zabiegowi dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych, przez co skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, poprawia się jej koloryt, napięcie, wygładzają zmarszczki.

 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej IPL?

Dzień lub dwa dni przed zabiegiem golimy wybrane okolice, którre chcemy poddać usuwaniu owłosienia zwykłą maszynką do golenia. Nie opalamy się minimum 3 tygodnie przed zabiegiem, nie korzystamy z solarium oraz nie stosujemy samoopalaczy i innych balsamów brązujących.

 

Jakie są przeciwwskazania, aby móc wykonać kriolipolizę?

Przeciwwskazaniami są przede wszystkim niewydolność wątroby, stany nowotworowe, gorączka, ciąża, karmienie piersią, wysoki ciśnienie – nieleczone, miejscowe zaburzenia krążenia, krioglobulinemia, choroba Raynauda, miejsocwe stany zapalne i przerwana ciągłość naskórna w okolicy zabiegowej.

 

Czy wykonując kriolipolizę można się opalać i korzystać z kąpieli?

Można się opalać w umiarze przed i po zabiegu oraz korzystać z kąpieli wodnych.