Botox

Toksyna botulinowa typu A – substancja wykorzystywana od wielu lat w neurologii i okulistyce, od lat 90-tych znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Mechanizm działania toksyny polega na czasowym zablokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego dając w efekcie rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując toksynę do usuwania zmarszczek górnej części twarzy: okolice oczu – tzw.kurze łapki, między brwiami (lwia zmarszczka), zmarszczki poprzeczne czoła.

Po zabiegu głębokie zmarszczki ulegają spłyceniu zaś płytkie likwidacji. Zmiany stają się widoczne dopiero po 3-5 dniach od zabiegu, zaś pełny rezultat staje się zauważalny dopiero po 10-14 dniach. Skutki zabiegu utrzymują się do 4-6 miesięcy, co uzależnione jest od indywidualnych uwarunkowań. Po upływie tego czasu zostaje powoli przywrócona ponownie pierwotna mimika twarzy, zaś po całkowitym ustąpieniu działania substancji, należy zabieg powtórzyć.

Oczywiście można zrezygnować z dalszych powtórzeń. Niekiedy przerwa w ciągu takich zabiegów może być wywołana z niezależnych od nas przyczyn. Nie należy się obawiać, że nasze starania i inwestycja w poprawę wyglądu została zaprzepaszczona. Już na jednym takim zabiegu skóra zdecydowanie korzysta. Wyraźnie zmniejsza się widoczność zmarszczek, a skóra przez okres działania toksyny botulinowej odpoczywa – uwolniona jest od wykonywania ruchów mimicznych.

Cała procedura terapii odbywa się w warunkach sterylnych, nie wymaga specjalnego przygotowania, zabieg nie trwa długo i nie jest konieczne znieczulenie, stąd też popularnie nazywany jest zabiegiem „lunchowym”. Nie jest również konieczna długa rekonwalescencja – pacjent może od razu po zabiegu powrócić do codziennych czynności.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
  • przyjmowanie takich leków, jak: antybiotyki aminoglikozydowe (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
  • miejscowe stany zapalne skóry (bakteryjnie- ropne, wirusowe- np. opryszczka)
  • ciąża, okres laktacji

Cena:

  • okolice oczu: 699zł
  • zmarszczki na czole: 699zł
  • lwia zmarszczka: 499 zł

botox / botoks