Laserowe usuwanie tatuaży Q-Switch


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laser, na którym pracujemy to nowoczesne urządzenie typu Q-Switch ND YAG przeznaczone jest do trwałego usuwania tatuażu czarnego, ciemnego oraz kolorowego. Nanosekundowe impulsy światła emitowane przez laser Q-Switch absorbowane są przez komórki zwierające barwnik (fototermoliza selektywna), wówczas komórki te ulegają zniszczeniu i rozbiciu pod wpływem dużej ilości energii, która jest przez nie pochłaniana. Następnie zostają usuwane z organizmu w naturalny sposób przez oczyszczający mechanizm organizmu.

 

Cena: w zależności od wielkości tatuażu ale średnio wychodzi od 80zł – 250zł za zabieg

Aby usunąć tatuaż potrzebnych jest ok. 5-10 zabiegów wykonywanych raz w miesiącu.

Laser Q-Switch jest obecnie najbardziej skutecznym laserem na rynku usuwającym tatuaże zarówno profesjonalne, jak i amatorskie, bowiem usuwanie tatuaży laserem CO2 nie sprawdziło się, ze względu na chirurgiczny charakter zabiegu i efekt często okazywał się gorszy od samego tatuażu. Próbowano również usuwania tatuażu laserami (KTP)  silnie oddziałującymi z barwnikami,  co dawało efekt zniszczenia osłonki, jednakże wielkość cząsteczek barwnika nie pozwalała na ich usunięcie przez komórki żerne. Dodatkowo lasery tego typu silnie oddziaływały na zawartą w krwi hemoglobinę powodując efekty niepożądane (oparzenia).

Najbardziej skuteczne usuwanie tatuażu laserem okazało się możliwe dopiero po wprowadzeniu laserów o ultrakrótkim impulsie (lasery Q-switch). Ultrakrótki impuls (nanosekundowy) kumuluje energię do wartości pozwalających nie tylko zniszczyć osłonkę ale i fizycznie rozdrobnić barwnik.

My usuwamy tatuaże własnie takim laserem Q-switch, a więc klienci decydujący się u nas na zabieg mają pewność poddania się najnowszemu systemowi usuwania barwników w skórze.

Aby usunąć całkowiecie tatuaż niezbędne jest wykonanie serii zabiegów, zwykle udaje się usunąć większość z nich po około 5-8 zabiegach.

Zabieg powtarzamy co 4-6  tygodni, unikając wówczas promieni słonecznych w okolicach usuwanego tatuażu.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to naturalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po ich zejściu miejsce może być zaróżowione przez okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 5-6 tygodniach. Po usunięciu tatuażu okolice, gdzie był wykonywany zabieg należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym czasie nie należy używać również samoopalaczy, ani nie korzystać z solarium.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów usuwania tatuażu:

 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Aktywne zmiany chorobowe skóry
 • Skłonność do przebarwień i bliznowacienia
 • Skóra opalona, zabarwiona samoopalaczami
 • Przyjmowanie retinoidów, antybiotyków
 • Przyjmowanie substancji fotouczlających
 • Zmiany wirusowe lub bakteryjne skóry
 • Hemofilia
 • Obniżona odporność organizmu
 • Choroby tkanki łącznej

Skóry podatne na bliznowacenie, przerost tkanek, skłonność do keloidów – mogą na skórze wówczas pozostać ślady po usuwaniu w postaci nierówności czy blizn.

Cena: w zależności od wielkości tatuażu ale średnio wychodzi od 80zł – 250zł za zabieg